Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
tramal
Autor Wiadomość
havsky

Wysłany: 11-08-2015   tramal [Cytuj]

Witam. Jestem uzależniony od tramadolu. Od kilku lat przyjmuję dawki około 1000 mg dziennie. Byłem na programie metadonowym i nie pomógł mi. Wydaje kupę kasy na tramal, gdyż kupuję go na ulicy, żaden lekarz nie dał mi recepty. Na początku przepisany mi został 2x100mg dziennie po operacji, lecz uzależniłem się od niego i doszedłem do dawek około 1g. Próbowałem odstawić bez żadnych pomocy. Wytrzymałem trzy dni, lecz sięgnąłem po niego ponownie. Potrzebuję psychiatry który wypisze mi BUNONDOL, gdyż czytałem różne fora i chciałbym spróbować wyjść z nałogu dzięki temu lekowi. Czy znacie może jakiegoś zaufanego psychiatrę który jest w stanie wypisać mi na niego receptę? Dodam że jestem osobą publiczną, dlatego jedyna opcja to wizyta prywatna. Nie ukrywam, że chciałbym za nią zapłacić jak najmniej gdyż przez swoje uzależnienie mam słabą sytuację materialną. Na tramal wydaje około 1200zł miesięcznie, plus osłonki i benzodiazepiny, gdyż przy dawkach powyżej grama wolę je zażywać wraz z tramalem. Przyjmuję go codziennie tylko po to by wstać z łóżka i normalnie funkcjonować. Nie odczuwam żadnych korzyści z tego. Jestem ospały i zmeczony, mam dość już takiego życia. Chciałbym z tym skończyć... Mogę liczyć na Waszą pomoc?
 
 
miodzio

Wysłany: 12-08-2015   uzależnienie [Cytuj]

Tramal to opioid, jeden z najsilniej uzależniających narkotyków, jedna grupa chemiczna z heroina. Jesli jestes uzalezniony, to wyjscie z tego o wlasnych silach slabo widze. Uzależnienie najskuteczniej leczy się ze wsparciem terapeuty uzależnień. Jak podasz miejscowość, tu lub na priv, to podpowiem Ci namiar na bezplatna poradnie w okolicy, gdzie mozesz szukac fachowej pomocy.
 
 
havsky

Wysłany: 14-08-2015    [Cytuj]

Mieszkam w Szczecinie. W okolicy nie prowadzą terapii bunondolem, jedynie metadonem. Probowałem tego ale nie pomogło. Chciałbym przejsc detox bunondolem ale niestety muszę mieć receptę od lekarza specjalisty :/
 
 
havsky

Wysłany: 14-08-2015    [Cytuj]

Próbowałem odstawić to bez pomocy samemu w domu, ale ból jaki towarzyszy odstawieniu jest nie do zniesienia. Byłem też w ośrodku na Mącznej w Szczecinie, lecz i to na niewiele sie zdało - wypuścili mnie następnego dnia do domu gdyż nie mają już typowego oddziału dla osób uzależnionych. Wrzucili mnie na ogólny oddział psychiatryczny i po rozmowie z psychiatrą zostałem wypuszczony do domu, bo lekarz nie znalazł wyjścia jak mógłby mi pomóc...
 
 
miodzio

Wysłany: 14-08-2015   odtrucie i terapia uzaleznien w Szczecinie [Cytuj]

Wierze, ze lekko nie jest Ci odstawic tramal. Ale wierze tez, ze Ci sie uda!

Detoks to dopiero początek pracy nad nałogiem. Nigdy nie bywa przyjemny. Samodzielne odtruwanie się w domu to zawsze ryzyko, wg mnie lepiej zapewnic sobie na ten czas opieke lekarza. Mam na mysli spedzenie 2 tygodni na oddziale detoksykacyjnym. Skoro detoks w Szczecinie nie działa, poszukałbym miejsca w innych miastach. Moze sprawdz Kolobrzeg http://www.kbpn.gov.pl/po...tails&doc=31448

Samo odtrucie nie zalatwia problemu uzaleznienia. Jedynie umozliwia mniej bolesne niz na sucho przerwanie ciagu. Aby nie wrocic wkrotce po detoksie do schematu poszukalbym na Twoim miejscu wsparcia w placowkach terapii uzaleznien. W niektorych masz psychiatre na miejscu, wiec moze od razu od wizyty w takiej poradni zacznij.

http://www.kbpn.gov.pl/po...tails&doc=31440

http://www.kbpn.gov.pl/po...tails&doc=31441

http://www.kbpn.gov.pl/po...tails&doc=31442

Powodzenia!
 
 
havsky

Wysłany: 16-08-2015    [Cytuj]

Dziękuję miodzio, Sprobuje w Kołobrzegu. Chcialbym z tym skonczyc i jesli to ma mi pomoc to zrobie wszystko co bedzie trzeba by tak bylo
 
 
wrotek

Wysłany: 17-09-2015    [Cytuj]

Jest taki lek subutex sie nazywa, bardzo pomogl artiemu z Howard Stern SHow. Artie byl uzalezniony od heroiny, a tramadol jest slabszym opioidem.

Proponuje bys go wybadal, nie wiem natomiast czy polscy lekarze go stosuja ale pozwala on na normalne funkcjonowanie i odstawienie opioidow bezbolesnie
 
 
miodzio

Wysłany: 17-09-2015   substytucja [Cytuj]

Warto na pewno wiedzieć, że w sybstytucji opioidów stosuje się nie tylko metadon, wtedy na pewno łatwiej się dogadac z lekarzem w poradni sybstytucyjnej.

Warto może w związku z tym podkreślić, by używanie leków konsultować z lekarzem. Starajmy sie na własną rękę nie doradzać leków (patrz regulamin forum). Przy leku nie tylko jest ważny skład chemiczny, ale i dawka, i predyspozycje danego pacjenta. Dlatego jest potrzebna fachowa diagnoza i analiza wielu czynników przez doświadczonego specjalistę.

Temat redukcji szkód wykracza poza ramy niniejszego forum, gdzie dominuje traktowanie zdrowienia w powiązaniu z abstynencją. Ale w sieci są z pewnością miejsca specjalizujące sie w tej formie pomocy. Na szybko wyklikałem takie forum:

http://www.metadon.fora.p...nondol,138.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna