Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
sposoby jak sobię z tym poradzić
Autor Wiadomość
praga

Wysłany: 11-06-2011   sposoby jak sobię z tym poradzić [Cytuj]

Witam, mam pytanie do wszystkich tych, którym udało się "wyplątać" z współuzależnienia i po prostu "zostawiły" palacza. Tak samo do wszystkich specjalistów.

Jestem z nim trzy lata, gdy zaczynaliśmy ze sobą być palił mniej, bo wiadomo na początku zawszę się jest skupionym na tej drugiej osobie. Teraz od roku pali codziennie, a regularnie o 5 lat. Oczywiście wszystko jest ważniejsze ode mnie. Agresja jak zaczynam temat. Chociaż czasem się skruszy, powie że nie ma motywacji, pogubił się, czuję się pusty itp. Ale na drugi dzień robi to samo. Tłumacze, że wszystko jest dla ludzi, niech sobie pali RAZ NA JAKIŚ czas jak ma taką ochotę bo jest wolny a ja mu niczego nie mam prawa zabraniać. Tylko po prostu niech to palenie nie będzie najważniejsze, tylko niech to będzie rodzina, ja i jego zainteresowania - których już nie ma. Oczywiście ja głupia czekam, wybaczam i się łudzę. Daję się poniewierać, nie szanować. Mam jebana depresja i sama się zniszczyłam.... to takie ciężkie...... co może zrobić osoba współuzależniona by się tego pozbyć?
 
 
suzi84

Wysłany: 12-06-2011    [Cytuj]

Jeli Twoj partner jest osoba uzalezniona a mysle po Twoich wpisach ze raczej nie jest inaczej to nie ludz sie ze bedzie kontrolowal palenie i odurzal sie co jakis czas. Nie da sie kontrolowac brania jesli ktos ma juz z tym problem. Albo bierzesz albo nie.

Po Tobie widze ze jestes osoba wspoluzalezniona. Pomysl o pomocy dla samej siebie. Poczytaj o chorobie jaka jest uzaleznienie i dowiedz sie troche o wspoluzaleznieniu dla samej siebie. Nikt niestety problemow za Ciebie nie rozwiaze.

Zycze trafnych decyzji. Pisz co u Ciebie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna