Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Walka z wiatrakami
Autor Wiadomość
Ćma

Wysłany: 13-08-2015   Walka z wiatrakami [Cytuj]

Witam wszystkich serdecznie. Znalazłam to forum przypadkowo, rozpaczliwie szukając osób znajdujących się w podobnej sytuacji do mojej. Od pół roku jest w związku z mężczyzną. Jest inteligentnym i ciepłym człowiekiem, jednak oprócz tego pojawia się najgorszy problem-jego uzależnienie od marihuany.
Zaczynając nasz związek wiedziałam, że ma z tym problem. Pali od 12 lat, obecnie ma 28. Poznałam jego historię szczegółowo, wiem że ziółko było dla niego(i ciągle jest) rozwiązaniem wszystkich problemów, odskocznią, redukcją stresu.
Początkowo myślałam, że pomogę mu w walce z nałogiem. I faktycznie, najpierw zaczął ogranicać, zamienił ogromne ilości wypalanej trawy na dwa joint dziennie. I za każdym razem kiedy kupuje susz, obiecuje, że to już ostatni raz...tylko po każdym takim "ostatnim" razie pojawia się kolejny. I kolejny.
Chciałabym mu pomóc, bardzo mi na nim zależy. On oczywiście twierdzi, że uzależniony nie jest.
A ja po pół roku tej relacji odczuwam, że sama staję się osobą współuzależnioną, każdego dnia mam więcej czarnych myśli i dosłownie tracę wiarę, że jeszcze kiedyś będzie dobrze.
 
 
pomocna89

Wysłany: 26-08-2015    [Cytuj]

Porozmawiaj z nim poważnie. Oświadcz, że jeżeli jego słowa nie przejdą w końcu w czyn twoja cierpliwość się skończy.
Powiedz, że przez jego nałóg coraz bardziej cierpisz, jest ci coraz ciężej.
Postaw mu ultimatum. Albo ty, albo nałóg.
Oczywiste, że z dnia na dzień nie będzie w stanie odstawić tego świństwa, zwłaszcza, że jest tyluletnim palaczem.
Zaoferuj pomoc i wsparcie w wyjściu z nałogu. Spróbujcie zwrócić się do instytucji, uczęszczajcie na mityngi, możesz towarzyszyć drugiej połówce, mimo że sama uzależniona nie jesteś. Na pewno Ci to nie zaszkodzi.

Życzę powodzenia!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna