Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Program do rozliczania PIT 2017 online

Jeśli wspierasz nasze działania, uważasz je za ważne i potrzebne - ZACHĘCAM DO PRZEKAZANIA 1% PODATKU na ich realizację! Szczegóły w LINKU.

Poprzedni temat «» Następny temat
jak wyjść z tego letargu
Autor Wiadomość
totylkoforum

Wysłany: 27-12-2017   jak wyjść z tego letargu [Cytuj]

Cześć, znalazłam to forum przypadkowo, jestem 21 letnią kobietą.

Moja prawdziwa przygoda z MJ zaczęła się w styczniu 2016 roku (prawie 2 lata). Pamiętam jak początkowo traktowałam to tylko jako zabawę, coś innego, "kreatywne" spędzenie wolnego czasu. Jak się bardzo szybko okazało, jestem bardzo podatna na uzależnienia. Zaczęłam palić z ówczesnym chłopakiem codziennie. Potem zmieniłam tylko towarzystwo i dawki, rzecz jasna na większe. Moje całe życie podporządkowane było temu, żeby zapalić. Faza w pracy, faza na studiach, faza w domu. Pobudka, wciąż z utrzymująca się wczorajszą fazą - blant na dobicie.
Zanim zaczęłam palić radziłam sobie bardzo dobrze z obowiązkami, nauką. Obecnie, nie radzę sobie z niczym. Zaczynając od objawów fizycznych : ciągłe zmiany temperatur, zgaga, biegunki/zaparcia, nierównomierne bicie serca, zalewające całe ciało zimne poty, problemy ze snem, drganie całego ciała w niespodziewanych momentach, od rąk po głowę (to niepokoi mnie najbardziej). Przechodząc do objawów psychicznych: zespół amotywacyjny, niechęć, zagubienie, apatia, ciągłe rozdrażnienie, brak sensu w czymkolwiek,brak uwagi, zerowa koncentracja, brak pamieci, zmienne libido, roztargnienie, zagubienie, otępienie, depresja.

To co się ze mną dzieje naprawdę mnie przeraża, czuję jakbym stała w miejscu, a świat przyspieszał. Mam wiele planów, ale nie robię nic. Dodam, że na to wszystko złożyło się kilka przykrych sytuacji, przez co dobija mnie to jeszcze bardziej. Jestem silna, ale nie w walce z MJ. Dodam, że nie palę tylko od 2 dni. Czuję się okropnie, jak bezmózgi śmieć.

Czy ktoś mógłby, proszę, powiedzieć mi, czy ja z tego wyjdę? Wiele osób zapewne też przez to przechodziło, czy moglibyście mi jakoś pomóc?

miodzio

Wysłany: 31-12-2017   noworocznie [Cytuj]

Czesc. Szacunek, ze zaczelas wazna zmiane! Wierze, ze dojdziesz w koncu do siebie - ale to trwa jakis czas zwykle. Terapia bardzo pomaga sie ogarniac. Mozesz poszukac np. bezplatnego programu CANDIS w swojej okolicy. Albo klasyczną terapie uzaleznien. Powodzenia!

Maca

Wysłany: 05-01-2018    [Cytuj]

Mam córkę w Twoim wieku, która paliła ponad rok ze swoim chłopakiem. Skończyło się psychozą i leczeniem u psychiatry, z psychozy wyszła, ale jest jednak inna mniej rozmowna, mniej roześmiana, mniej zaradna, brak jej charakteru, stanowczości i dumy którą kiedyś miała ... jak nie moja córka.Koniecznie smigaj na terapie, bo sama nie dasz rady. Jeśli depresja będzie się nasilać odwiedź również psychiatrę. Trzymaj się i już nie pal.

Maca

Wysłany: 06-01-2018    [Cytuj]

Zapomniałam dodać ,że ona nie pali już 6 miesięcy.Wszystko wraca do normy bardzo pomału, sama psychoza trwała 3 miesiące, po psychozie była na poziomie emocjonalnym 12 latki. Potrzeba czasu, chyba jest to do opanowania. Tylko musisz przestać palić bo paląc wpadasz w większe bagno, każde kolejne zapalenie oddala Cię od wyzdrowienia. THC powoduje wyrzut dopaminy w mózgu, nienaturalnie pobudzony przekaźnik produkuje później mniej tej substancji i dlatego pojawiaia się depresja i te wszystkie stany, do tego jest jeszcze efekt odstawienny. Najlepiej to powiedz o tym problemie komuś w domu niech Cie pilnują abyś w czasie kryzysu nie zapaliła, robią testy, bardzo ważna jest zmiana towarzystwa i życia. Poczytaj co pobudza produkcje dopaminy.

[ ODPOWIEDZ ]