Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
maska
Autor Wiadomość
magda

Wysłany: 12-07-2007   maska [Cytuj]

pale intensywnie od około 3lat . Towarzystwo z którym sie bujalam i doświadczałam różnych "ciekawych " doznań alkoholowo-marihuanowych sie rozeszło tzn. nie do końca . Ja odsunęłam sie na bok w momencie gdy spojrzałam na to wszystko z perspektywy widza.Przeraziła mnie najbardziej opinia. Nie znosze mysli ze ktosmoze miec o mnie negatywne zdanie. Totez zaczęłam palić w bardzo hermetycznym środowisku które obejmowało dosłownie kilku znajmych i dilerów. W szkole tez przestałam palic i temat baki troche ucichl.Spotykałam sie pózniej tylko z jedna kumpela oczywiscie podczas nich myślą przewodnią było jaranie w najbardziej ciekawych miejscach aby dodac troche urozmaicen.I tak to trwalo i trwalo aż do momentu gdy nasze grono znajomych sie powiekszylo.Zaczylysmy chodzic z "nowymi" do pubow itp. jak normalni ludzie w tym wieku.Oni tacy własnie są dlatego zależało mi nanich i tak jest do dziś. Wśród nich była koleżanka z klasy która wiedziała ze palimy i dziewczyna która jak sie potem okazalo ma nawet wieksza przeszłość z baka niz ja .No to jak można nie zorganizowac palenia i wspólnie sie zbakać.Miałam wyrzuty sumienia ze
wprowadiłyśmy trawe aale potem gorsze od tego był wstyd.Jakos wtedy po raz pierwszy weszłam na e stronke poczytałam co nieco postanowiłam ze rrzuce. Ale to trwało chwile. Teraz jest tak że sporo kolezanek mysli że ten temat juz jest poza mna.Opowiadalam im o negatywnych skutkach palenia które teraz odczuwam, co nie jest kłamstwem. Opowiadałam o zrwaniu kontaktów i w to wierzyłam. Zaczęłam okłamywac ludzi bo bałam sie ze zła opinia wróci. Nie daj Boże jak ktos sie dowie że pale. Oficjalnie cos kiedys palilam ale teraz juz tego nie dotykam bo jestem uświadomiona o fatalnych skutkach. Czasami nawet wydaje "wykłady" na ten temat. Nie jest mi z tym dobrze tzn. tak jest wygodnie i wogóle wiecie jak to jest. Obecnie jestem w irlandii tutaj nie mam dostepu ale tak bym zpalila ze masakra. Chcialabym sie dowiedziec czy sa osoby które tez chodziły w podobnej "masce" i co z tym zrobiły. Może po powrocie zaczne ja cos z tym robić
 
 
arleta

Wysłany: 18-07-2007    [Cytuj]

JA NOSILAM MASKE OK 6 , 7 LAT
ZGLOSILAM SIE NA TERAPIE- POZNALAM WSPANIALYCH LUDZI I NIE PALE POL ROKU (PALILAM PONAD 10 LAT)
ZACHECAM CIE DO ROZPOCZECIA TERAPII W PORADNI LECZENIA UZALEZNIEN.
ZYCZE POWODZENIA
 
 
misiek102

Wysłany: 19-07-2007    [Cytuj]

czesc magdo!też mam ten sam problem.oficjalnie nie pale, rzuciłem,ale to guzik prawda dalej jaram (pierwszy raz zajarałem mając 12 lat dzi mam 24)i tak sam jak ty nosze maske, ja to nazywam gra. powiem ze niewiem jak zżucic maske , ale ja to zaczynam sie ujawniac , powoli wszystkim sie przyznaje(ze pale , (juz tylko pale)gdzie kase przepuściłem , a było jej bardzo duzo) niec h wszyscy wiedza ze ja nie jestem, takim jakim mnie widza moze to pomoze(albo znajdzie chetnydo pomocy. zycze ci powodzeni w rzuceniu maski i rozpoczeci prawdziwego zycia(tak jak tego sobie zycze)
 
 
magda

Wysłany: 19-07-2007    [Cytuj]

dziękuje za odpowiedzi. Na razie jestem w dobrej pozycji bo nie mam zadnego kontaktu z zielonym "światem" na pewno wyjdzie mi to na dobre.Co do terapii to mam takie zdanie ze jest to ostatecznosc i nie kwalifikuje sie raczej na osobe ktora z tej ostatecznosci powinna skorzystac.Poprostu wydaje mi sie z terapii powinny korzystac osoby ktore siedza w tym o wiele dłużej a inne sposoby nie pomogły. Na razie mam objawy wszystkim znane : sny o bogatej treści z trawa, myśli itp. za miesiac wracam do domu wszystko sie wowczas okarze jeszcze raz dziekuje
 
 
miodzio

Wysłany: 01-08-2007   terapia [Cytuj]

z terapii moze korzystac kazdy uzalezniony - jesli wiec mimo decyzji o niepaleniu ktos ponownie siega po ziolo, to warto korzystac z pomocy - niezaleznie jak dlugo palil
powodzenia!
 
 
magda

Wysłany: 01-08-2007    [Cytuj]

Dzis ustawilam sie z kumela o kupno stafu jest nowa super okazja itd. Kilka chwil potem zmienilam nastawienie do terapi. Myslalam ze bedac tak daleko i dlugo poza domem problem sam zniknie a tu sie powoli zbliza powrot i znowu to samo. Wiem ze postepujac tak jak dotychczas niczego nie zmienie, Konieczne sa dzialania. Zastnawiam sie glebiej nad pomoca "zewnetrzna". Obawiam sie ze uslysze cos w stylu:"z czym Ty do nas przychodzisz" albo "my sie zajmujemy prawdziwymi problemami" . Nie mam chlopaka ani bliskiej osoby ktora moglaby w jakis sposob mi pomoc w tej kwetii. Wiec poznanie osob z tym i podobnym problemem oczywiscie chcacych go zwalczyc moglo by odniesz lepszy skutek. W grupie zawsze lepiej. Mieszkam w pile pamietam ze jest mozliwosc pomocy w odnalezieniu jakis poradni czy osrodkow. Bede naprawde wdzieczna .
 
 
miodzio

Wysłany: 01-08-2007   problem [Cytuj]

W poradni nikt Cie nie potraktuje lekcewazaco - uzaleznienie od marihuany to JEST POWAZNY PROBLEM - wazne czy jest to tez problem dla Ciebie? I czy na tyle powazny, ze chcesz zmiany?

Polecam Ci w Pile do wyboru dwie poradnie:

Klinika Ars Medical, Zespół Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznych, Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Leczenia Uzależnień
al. Wojska Polskiego 43, 64-920 Piła
telefon: (0-67) 215-62-75
fax: (0-67) 212-53-90
Placówka przyjmuje pacjentów powyżej 11 r.ż.
Zakres udzielanej pomocy:
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla młodzieży zagrożonej uzależnieniem od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia grupowa dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Konsultacje lekarskie


Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu Monar - Markot NZOZ z siedzibą w Rożnowicach, filia w Pile
al. Niepodległości 135, 64-920 Piła
telefon: (0-67) 215-22-50
Placówka przyjmuje pacjentów powyżej 16 r.ż.
Telefon zaufania: (0-67) 215-22-50, czynny non-stop.
Zakres udzielanej pomocy:
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia indywidualna dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Psychoterapia grupowa dla osób uzależnionych od narkotyków
* Konsultacje lekarskie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna