Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zielsko - moja zmora.
Autor Wiadomość
rudylisek

Wysłany: 01-05-2015   Zielsko - moja zmora. [Cytuj]

Hej! Jak większość z Was, już nie wiem, co robić. Mam kiepskie wspomnienia z tematem marihuany i nie akceptuję tego. Mój chłopak uważa, że odpłaca za grzechy kogoś, kto zranił mnie w przeszłości.
Od roku kłócimy się tylko o to: od początku sprawa była jasna, że ja tego nie toleruje. Im jesteśmy ze sobą bliżej, tym bardziej to przeżywam. Dosłownie: doszło do tego, że nie mogę funkcjonować, mam ochotę zrobić sobie krzywdę. Nie rozumiem dlaczego z jednej strony mówi, że jestem dla niego najważniejsza, a z drugiej robi coś, co dla mnie jest prawie jak zdrada.
Jego argumenty są takie, że nie pali przy mnie i robi to od czasu do czasu (raz w tygodniu?) i panuje nad tym, nie zmienia się. Dla mnie faktycznie jest dobry, ale czuję się bezsilna, bo jego tok rozumowania jest okropny - bo wszyscy to robią, bo jesteśmy młodzi, bo nie mogę mu zabronić, bo on się dzięki temu relaksuje itd. Dla niego to, że nie akceptuję palenia oznacza, że nie akceptuję jego.
Nie umiem wyjaśnić, dlaczego mnie to tak drażni. Czy chodzi o wspomnienia, o jego podejście "nie mam zamiaru nic zmieniać", o to, że czuję, jakby moje zdanie było nic nie warte (tym samym moja samoocena jest bliska zera). On o tym wszystkim wie i twierdzi, że moje podejście jest niezdrowe.
MOJE, bo on nie ma sobie nic do zarzucenia... To ja mam zmienić podejście, bo on nie zaprzestanie palenia i mam mu zaufać. Ot co. Co robić? Jak z tego wybrnąć?
 
 
miodzio

Wysłany: 01-07-2015   warto szukać pomocy [Cytuj]

Poczytaj pierwsze posty w dziale dla bliskich: o współuzależnieniu, o interwencji... Warto też porozmawiać z terapeutą w poradni uzależnień - w takich miejscach zwykle oferują wsparcie dla osób bliskich. Jak podasz miejscowość - podpowiem namiar na konkretną, bezpłatną placówkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna