Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
utrata osobowości
Autor Wiadomość
hejho_1
p.k.

Wysłany: 28-11-2007   utrata osobowości [Cytuj]

Witam, mam 20 lat pale 6 rok z mniejszymi lub większymi przerwami. Problem polega na tym, że chyba tracę swoją osobowość. Nie wiem co myślę, jestem totalnie rozbity, potrafię kilka razy zmienić swoje zdanie w ciągu godziny, jednego dnia jestem na tak drugiego już nie, straciłem przez moje niezdecydowanie dziewczynę z która bylem 3 lata - a przyszło mi to z niesamowita lekkością, najgorsze jest to ze nie wiem co czuje. Potrafię zrezygnować z wszystkiego dla wieczoru w gronie znajomych i blanta. Tym ciężej mi zrezygnować ponieważ wśród nich jest mój brat z którym mam zresztą dzięki temu bardzo dobry kontakt. Do tego dochodzą nerwy, zaczynam być agresywny, choć tłumię to w sobie co w efekcie daje np niekontrolowane uderzenia pięścią w coś co akurat znajdzie sie na drodze. Gdy jestem zdenerwowany zaczynam sie trząść i mną 'rzuca' jak przy objawach epilepsji, impuls z dolnej części kręgosłupa przez cale ciało wygina mną jak chce, nie mogę wtedy oddychać swobodnie. Byłem z tym u lekarza, stwierdził że mój układ nerwowy jest strasznie nadwyrężony, ale że to ma podłoże psychiczne, więc wysłał mnie do psychiatry, brałem leki antydepresyjne - to było 2 lata temu. Jestem strasznie podatny na muzykę, film, ludzkie słowa. Zmienia to diametralnie moje samopoczucie. Nie potrafię sobie poukładać życia, mam tak jak każdy mnóstwo problemów i wiem czym są one spowodowane, zdaję sobie także sprawę z tego że źle robię sięgając po kolejna porcje, ale mimo to nie potrafię odmówić, w całym moim krótkim życiu odmówiłem tyle razy ze na palcach moich dłoni bym to policzył. Do tego dochodzi amfetamina, choć to mniej więcej raz w miesiącu się zdarzy, mam non stop nieodparta ochotę się bawić - tak tez sobie tłumaczyłem zerwanie z dziewczyna - potrzebą 'wolności'. Jestem studentem architektury pracuje w zawodzie niby wszystko zaczyna sie układać ale to tylko pozory, ponieważ wiem ze jeśli dalej tak będzie wszystko stracę. Nie pale odkąd skończył sie weekend, na moje nieszczęście zbliża sie kolejny, nie potrafię odmówić, rozmowa na ten temat wzmaga apetyt! Fajny pomysł z tym forum, zapewne napiszecie mi żebym udał sie na terapie to norma, bo przecież jak wy możecie mi pomóc, ale fajnie było komuś to napisać, bna pewno każdy z nas tego potrzebuje, pozdrawiam.
 
 
Pienek
:)Walczę(:

Wysłany: 28-11-2007   Sam niewiem co napisać [Cytuj]

miałem to samo... najgorsze jak matka mi powiedziala... Synku, gdzie ty sie podziewasz? chce cie takiego jak kiedys, a nie na nowo poznawać...:) i to mi pomogło... długo płakałem nad swoim życiem ktore umknęło mi jak szybki wiaterek.... 3mam kciuki Za Ciebie....:)
 
 
hejho_1
p.k.

Wysłany: 28-11-2007    [Cytuj]

dzięki. tak myślę i chyba pójdę do tego terapeuty, psychologa czy kogokolwiek.
 
 
hejho_1
p.k.

Wysłany: 28-11-2007    [Cytuj]

niech mi ktoś podpowie gdzie są jakieś poradnie w tychach, ewentualnie jakiś numer tel?
 
 
miodzio

Wysłany: 29-11-2007   Tychy, Katowice [Cytuj]

Stowarzyszenie Trzeźwość Życia
ul. Piłsudskiego 12, 43-100 Tychy
telefon: (0-32) 217-09-88
Placówka przyjmuje pacjentów powyżej 12 r.ż.
Zakres udzielanej pomocy:
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia indywidualna dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Psychoterapia grupowa dla młodzieży zagrożonej uzależnieniem od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla osób uzależnionych od narkotyków
* Konsultacje prawne

Ewentualnie Katowice, jak jestes w stanie dojechac - np. ten namiar (znam ludzi, kt. to robia i polecam):

Wspólnota Dobrego Pasterza - Punkt Pomocy Kryzysowej
ul. Opolska 9, 40-083 Katowice
telefon: (0-32) 253-86-40
Placówka przyjmuje pacjentów bez ograniczeń wiekowych.
Zakres udzielanej pomocy:
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia indywidualna dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Konsultacje lekarskie
 
 
hejho_1
p.k.

Wysłany: 29-11-2007    [Cytuj]

dzięki, umówiłem się na dzisiaj:)
 
 
hejho_1
p.k.

Wysłany: 14-12-2007    [Cytuj]

nie pale od daty pierwszego postu na tej stronie :)
 
 
Pienek
:)Walczę(:

Wysłany: 17-12-2007    [Cytuj]

ja nie pale juz sam nie licze tego...ale pale znowu papierosy i to mnie drazni bardzo...:P:P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna