Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
bezsilnosc?
Autor Wiadomość
mon

Wysłany: 09-04-2007   bezsilnosc? [Cytuj]

moj chlopak pali od 8-9 lat. pali w zasadzie codziennie. zwlaszcza gdy gdy ma zly dzien. na przyklad gdy pokloci sie ze mna czy z rodzicami lub gdy sie nei wyspi... przynajmniej tak sobie i mi tlumaczy podow swojego palenia. oboje wiemy ze jest uzalezniony. walke z paleniem prowadzimy od 4 lat (ale wydaje mi sie ze to ja glownie z tym walcze). wreszcie postanowil isc sie leczyc. ale najwiekszy problem to jego zachowanie. jest osoba niesamowicie wrazliwa i zamknieta w sobie. i z tego wynika problem - nie potrafi ze mna rozmawiac. zawsze gdy zaczne mowic o czyms powaznym unika tematu,tlumaczy ze jest zmeczony czy nie ma ochoty teraz o tym rozmawiac. jedynie jakakolwiek rozmowe moge z nim prowadzic gdy sie skurzy. i stad wynika moje pierwsze pytanie - co mam zrobic zeby owtorzyl sie przede mna? mam dosc prowadzenia monologow i domyslalania sie co mysli czy czuje.
drugi problem to jego zachowanie. mam dosc patrzenia jak niszczy sobie zycie. przez palenie rzucil szkole jego kontakty z rodzicami sa tragiczne. przez pare lat nie mial pracy, bo po prostu nie chcialo mu sie jej szukac. i ja matka milosierdzia latalam i szukalam mu pracy. pracuje od roku (wiadomo jaka praca w polsce - w trzy i troche roboty a placa taka chocby wcale, ale dobra taka niz zadna) i co? chce sie zwolnic. ponadto wszystkie swe smutki i zale wyzywa na mnie. nie ma takiej sytuacji, ze przychodiz do mnie i mowi co sie stalo i wyrzuca to z siebie. tylko wyzywa sie. o byle pierdoly ma do mnie pretensje, gdy np nie moze sie skurzyc jest agresywny. mam dosc tego. jest mi szalenie ciezko. problem jest o tyle trudniejszy, iz mam anoreksje i tez mam "namieszane w glowie" (ale na szczescie jestem w trakcie leczenia :) ). i stad moje drugie pytanie jak mam mu uzmyslowic jakto wszystko wplywa na mnie i nasz zwiazek? kocham go nad zycie ale widze ze to wszystko idzie w zla strone i zatracamy sie w naszych problemach:(
a moje trzecie pytanie - jesli skieruje sie na leczenie to konieczna jest hospitalizacja? i ile trwa?
z gory dziekuje za kazda odpowiedz:)
 
 
neonka

Wysłany: 10-04-2007    [Cytuj]

spróbuj porozmawiac z nim, a jesli to nie da skutku...zostaw mu poprostu wiadomosc na gg, napisz co czujesz itd. on napewno to przeczyta, a moze wtedy cos dotrze do niego.
3mam kciuki. buzka!
 
 
miodzio

Wysłany: 10-04-2007   witaj [Cytuj]

1. nie umie mowic o uczuciach i to normalne przy dluzszym paleniu - ziolo i inne dragi uposledzaja rozwoj emocjonalny - to jest do nadrobienia na terapii, ale wymaga pracy nad soba
2. najlepsza droga to szczera i czesta rozmowa o tym, nawet jak on jej chetnie by unikal - unikanie tematu to brniecie w problem- warto nauczyc sie o tym rozmawiac - bez ataku na niego, ale z przeslaniem: martwie sie o Ciebie (w poradniach doradzaja tez osobom bliskim, wiec warto odwiedzic jakas dobra: nauczyc sie stosowac komunikaty JA zamiast TY, stawiania granic, wyciagania konsekwencji, unikania schematow wspoluzaleznienia)
3. przy marihuanie zwykle nie ma koniecznosci odtruwania (detoksu) i zaczyna sie od terapii ambulatoryjnej (spotkania 1-2 razy w tygodniu - indywidualne lub/i grupowe - polecam zwlaszcza te drugie) - jesli to nie dziala, to w ostatecznosci stosuje sie terapie w osrodku, ale nigdy od tego sie nie zaczyna postepowania z palaczem - zachecam jeszcze raz do kontaktu z dobra poradnia uzaleznien (podpowiem namiar, jak podasz miasto)
3maj sie - zycze sily, madrosci i cierpliwosci
 
 
mon

Wysłany: 10-04-2007    [Cytuj]

co sadzisz o Tarnogorskim Osrodku Terapii Uzależnien Profilaktyki i Pomocy Spolecznej na ul. Kartuszowiec? znalazlam ten osrodek na tej stronie i znajduje sie najblizej mojego miejsca zamieszkania.

najgorszej jesli chodzi o rozmowy to jest to, ze nawet gdy juz porozmawiamy, dojdziemy do czegos i zdecydujemy cos to on pozniej zmienia zdanie. i dotyczy to wszystkiego w zasadzie, a najgorzej ze dotyczy powaznych spraw. na nic nie jest w stanie sie zdecydowac i jeden temat przerabiamy miesiac czy dwa. np
zdecydowal sie isc na terapie. powiedzial ze wie co to z nim robi i jak niczy /i zniszczyl/ sobie zycie. dalam mu numer telefonu i adresy osrodkow. powiedzialam niech podzwoni i sie poorientuje jak to wszystklo dokladnie wyglada i jaka dostalam odpowiedz? ze nigdzie nie pojdzie. ze sam da sobie rade. wiem ze on sobie zdaje sprawe ze sam bez terapii nie da sobie rady, to probowalam z drugiej strony. to pytam co zamierza w tym kierunku zrobic. no to okazalo sie tak jak myslalam. z kolegami nadal chce sie widywac /niestety wiekszosc jego znajomych pali/. to wszystko to bledne kolo.

jesli chodzi o konkretne rozmowy o jego paleniu. to tlumacze mu jak malemu dziecku jak sie zachowuje /bo mam wrazenie ze wogole tego nie widzi/, jakie juz sa negatywne konsekwecje jego palenia, jak to wplywa na nasz zwiazek i co ja przez to czuje. i reakcja jest taka ze ja histeryzuje albo mowi ze rozumie i przeprasza, a na drugi dzien znowu to samo.

ehh..;//
 
 
miodzio

Wysłany: 13-04-2007   poradnia [Cytuj]

ul. Kartuszowiec 11, Tarnowskie Góry - poradnia wyglada na solidna, jest prowadzona terapia indywidualna, ale szkoda ze nie ma tam (przynajmniej wg moich informacji) terapii grupowej - szczegolnie wg mnie skutecznej

jest taka np w Gliwicach albo Zabrzu - może przydadza sie namiary:

Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień, Centrum Profilaktyczno-Rehabilitacyjne sp. z o.o., Oddział Psychiatryczny, Oddział Leczenia Uzależnień i Współuzależnień
ul. Dębowa 5, 44-100 Gliwice
telefon: (0-32) 270-37-58
fax: (0-32) 270-21-02
adres e-mail: czpilu@mp.pl
Placówka przyjmuje pacjentów powyżej 18 r.ż.
Zakres udzielanej pomocy:
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia indywidualna dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Psychoterapia grupowa dla młodzieży zagrożonej uzależnieniem od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla rodzin osób uzależnionych
* Konsultacje lekarskie


SPZOZ Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień
Park Hutniczy 6, 41-800 Zabrze
telefon: (0-32) 271-84-42, 278-11-99
fax: (0-32) 370-30-41
adres e-mail: opilu@data.pl
Placówka przyjmuje pacjentów powyżej 12 r.ż.
Telefon zaufania: (0-32) 271-84-42, czynny w godzinach pracy placówki.
Zares udzielanej pomocy:
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia indywidualna dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Psychoterapia grupowa dla młodzieży zagrożonej uzależnieniem od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla rodzin osób uzależnionych
* Konsultacje lekarskie
 
 
mon

Wysłany: 14-04-2007    [Cytuj]

z tego co sie orientuje to rowniez istnieja terapie grupowe a nawet organizuja rozne wyjazdy.
na razie poorientuje sie jak to wyglada w tych tarnowskich gorach. jak co to wybierzemy sie do katowic czy gliwic. choc troche daleko:/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna